NOVINKA - Jak to dělají jinde
V Jaroměři mají nový dopravní terminál před dokončením - gratulujeme

Celý článek zde Náchodský deník

 

Město Jaroměř se s novým dopravním terminálem, který podařeně navázal na rekonstrukci vlakového nádraží, zařadilo mezi moderní města s perfektní návazností autobusů, vlaků včetně parkoviště pro auta a v neposlední řadě i se spojením cyklostezky a parkovacího domu pro kola. Většina nákladů bude hrazena z dotací zahrnující podporu EU a podporu z Národních veřejných zdrojů. Viz. celý článek dole.
Zdroj: https://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/stavba-noveho-jaromerskeho-autobusoveho-terminalu-zacne-uz-v-breznu-20190313.html

 

Jaroměř - Dlouho očekávaná realizace stavby nového autobusového terminálu v Jaroměři začne v druhé polovině března. Cestující se musí připravit na omezení, která budou výstavbu provázet.

Stavba nového jaroměřského autobusového terminálu začne už v březnu. lupa-plus
Stavba nového jaroměřského autobusového terminálu začne už v březnu. | Foto: vizualizace: archiv městského úřadu

Nový autobusový terminál, jehož stavba by měla být dokončena na konci letošního roku, bude vybudován před budovou vlakového nádraží na místě asfaltového parkoviště. Město bohužel nebylo schopno zařídit plochu pro dočasné parkování a to z důvodu prodloužení rekonstrukce vlakového nádraží. Řidiči se tak musí připravit na to, že od poloviny března již nebudou moci parkovat na asfaltové ploše před železniční stanicí. „Jsme si plně vědomi toho, že situace kolem prostoru vlakového nádraží bude v letošním roce značně komplikovaná, k čemuž přispěje nejen výstavba nového dopravního terminálu, ale i nadále probíhající rekonstrukce železniční stanice a předpokládaná výluka ve druhé polovině letošního roku s náhradní autobusovou dopravou. Tímto se předem omlouváme za omezení a komplikace,“ uvedl Jiří Mikulka z odboru majetku města.

V současnosti se autobusové nádraží ve městě nenachází. Původní pod náměstím stojí na soukromém pozemku a není možné ho na tomto místě obnovit. Poloha autobusového terminálu u vlakového nádraží však některým místním nevyhovuje. „Lidem, kteří bydlí na druhé straně města směrem na Náchod nebo u náměstí, autobusový terminál u vlakového nádraží nepomůže. Dochází k posunu centra Jaroměře směrem od náměstí. Podle mého názoru také nebude kde parkovat. Kdo jede vlakem, tak už teď parkuje u Lidlu a to už nepůjde. Myslím si, že pak budou lidé spíš jezdit do Hradce Králové autem než vlakem,“ řekla Tamara Baudišová z Jaroměře.

Stavba nového jaroměřského autobusového terminálu začne už v březnu.

Nový dopravní terminál bude zahrnovat pět zastřešených autobusových zastávek. Součástí terminálu budou také parkovací místa pro 92 aut a automatizovaná kolárna, do které bude možné uschovat 118 jízdních kol. Celková cena stavby překročí 50 milionů korun. Většina nákladů bude hrazena z dotací zahrnující podporu EU a podporu z Národních veřejných zdrojů.   (ery)
Zdroj: https://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/stavba-noveho-jaromerskeho-autobusoveho-terminalu-zacne-uz-v-breznu-20190313.html

 


V Nové Pace začala stavba nového terminálu - gratulujeme

Celý článek zde Jičínský deník

 

Město se investic, které mají sloužit občanům města a přilehlým regionům, zřejmě nebojí. Po krytém bazénu následuje stavba DOPRAVNÍHO TERMINÁLU v hodnotě 78milionů s dotací státu 50milionů.

 

 

Přibližně na rok se zkomplikuje doprava v Nové Pace. V Kotíkově ulici začala kompletní rekonstrukce autobusového nádraží, které se do roka promění v moderní terminál s krytou halou. Ta Pačákům doposud chyběla.

V Nové Pace byla zahájena rekonstrukce autobusového nádraží, které je uzavřeno. Provizorní zastávky vznikly v Kotíkově ulici. V lokalitě je omezeno i parkování. | Foto: Deník/ Iva Kovářová

Radnice předpokládala, že dodavatel prací si postupně zabere část autobusáku, provoz včetně parkoviště Na Tržišti byl však ukončen středečním ránem. Přístup je zachován pouze do prodejny Elektro Doubek, kam lidé najedou i vozem.

Řidiči musí nyní počítat s tím, že parkování v této zóně bude problémovější, protože část Kotíkovy ulice, kde běžně stojí auta, je zabrána pro zastávky autobusů. Omezeno je dále stání aut na ploše pod náměstím, jednu třetinu obsadí autobusy.

Z autobusového nádraží prvotně zmizí vzrostlé stromy, stěhování čeká sochu Merkura. Už v pátek má dodavatel v plánu zapouštět do země pilíře pro budovu terminálu.

Dočasné zastávky

Do Kotíkovy ulice (od Zeleniny U Tomášů) jsou z nádraží přesunuty čtyři nástupiště směrem na Jičín, na druhé straně ulice je jedno stanoviště pro směr na Starou Paku a Lomnici nad Popelkou.

Autobusy projedou Kotíkovou ulicí kolem bývalého hotelu Grand, kina a muzea se vrátí zpět do Kotíkovy k jednotlivým zastávkám.

Ve všední den se zde „protočí“ 107 linkových spojů.

O změnách nástupišť jsou cestující informováni prostřednictvím systému IDOS, k Zelenině U Tomášů je přestěhována i informační tabule o odjezdech a příjezdech linek. Na dočasné zastávky chce radnice přestěhovat i část přístřešků, aby se lidé měli kam schovat před nepřízní počasí.

Starosta Josef Cogan se neobává, že v centru města nastane kolaps s parkováním. K dispozici je prý celé náměstí a další plochy v ulicích.

Stavba terminálu se musí stihnout za rok

Na stavbu terminálu získala Nová Paka státní dotaci 48,5 milionů, celkové náklady pak jsou 64,5 milionů bez DPH (celkem 78 mil.). Dílo má být dokončeno na podzim příštího roku.

V nové budově nabídnou dvě prosklené čekárny pohled na čtyři nástupní a výstupní ostrůvky, součástí vybavení je sociální zázemí a kolárna.

O čtyřicet pět míst se rozšíří také parkování pro osobní automobily, které obklopí vnějším okruhem nádraží.

Součástí investice je úprava protějšího parkoviště Na Tržišti, kde vznikne 28 parkovacích míst a také odpočinkové místo s vodním prvkem, který bude připomínat vznik města na soutoku Brdského potoka a Rokytky.
Zdroj: https://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/v-nove-pace-zacala-stavba-noveho-terminalu-20191011.html

 

 


Zdroj: https://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/v-nove-pace-zacala-stavba-noveho-terminalu-20191011.html


Svátek slaví: Miroslav
Dnes je: 6.3.2021

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace